Hry na trampolíně – 2. díl

Léto máme v plném proudu, děti mají prázdniny a proto je potřeba je nějak zabavit. Proto přinášíme druhý díl s inspirací co všechno můžeme na trampolíně dělat.

„Otevři se bráno nám“

Hra, u které zmáknete dvě mouchy jednou ranou – dítě se bude bavit a při tom si trošičku potrápí hlavičku.

Dospělý si sedne doprostřed trampolíny a v nepravidelných intervalech natáhne nohy před sebe – to naznačí zavřenou bránu. Dítě, které skáče dokola, se musí před závorou zastavit a odpovědět na jednoduchou otázku, kterou mu dospělák zadá, aby se brána otevřela a dítko mohlo pokračovat ve své cestě.

Otázky mohou být různé – zvíře začínající na D, hlavní město Německa, pes anglicky,…

Vybíjená trochu jinak

Je to hra pro dva a více hráčů (podle velikosti vaší trampolíny). Pravidla jsou jednoduchá. Jeden z hráčů si s měkkým míčkem sedne na kraj trampolíny a snaží se míčkem trefit druhého, který mu na trampolíně utíká a skáče. Pokud se mu zásah podaří zasažený vypadává (postaví se na kraj trampolíny). Po vybití všech začíná celá hra od začátku, a míček dostává většinou první vybitý.

Hra na trenéra

Jedno dítě sedí na kraji trampolíny a hraje si na trenéra – úkoluje druhého, jak má skákat. Otoč se ve výskoku, udělej roznožku, vysoký výskok, dopadni do sedu, ….

Určíte si určitý časový úsek, po kterém se role obrátí. Ze cvičence bude trenér a z trenéra skokan.

 

Vyzkoušíte některou z těchto her? Podělte se s námi v komentáři, jaký měly tyto hry úspěch u vašich dětí. A na další várku her se můžete těšit již v příštím týdnu.

Za trampolínyzahradní Terka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0