Vyskákejte si vysněnou postavu na trampolíně

Minulý týden jsem vám připravila pár tipů, jak na trampolínách zabavit své ratolesti. Ale víte o tom, že trampolínu můžete využít jako efektivního pomocníka při spalování přebytečných kalorií?

Vědci z NASA přišli s poznáním, že skákání na trampolínách je o 70% účinnější než třeba běhání. A ještě se při skákání se vrátíme do dětství, což nám zvedne náladu.

 

Jak na trampolíně cvičit?

Při cvičení na trampolínách zapojíte velké množství svalů celého těla – u většiny z nich byste ani nevěřili, že je v těle vůbec máte. Proto je cvičení na trampolínách tak komplexní a skvělé.

Podle frekvence, s jakou na trampolíně cvičíme, si sami zvolíte, jestli chcete efektivně spalovat tuky a tím hubnout, nebo nabrat a posílit svalovou hmotu.

Také je skvělým doplňkem při aerobních aktivitách jako je jízda na kole nebo běh, u kterých zapojujeme pouze určitou skupinu svalů.

K čemu všemu je cvičení na trampolíně dobré?  

  1. Lymfatický systém – pomocí skákaní na trampolíně se uvolňuje průtok lymfy.
  2. Krevní oběh – Pravidelné a dlouhodobé cvičení na trampolínách zlepšuje krevní tlak, sníží se poruchy srážlivosti krve a tím pádem se také sníží riziko, že se u Vás objeví křečové žíly.
  3. Duševní pohoda – Díky tomuto cvičení se nám zlepšuje nálada, to napomáhá uvolnění, zrelaxování, při pravidelném cvičení se předejde poruchám spánku spojené se stresem.
  4. Prevence proti osteoporóze – Tím, že při doskoku nedopadáme na podložku celou vahou, jsou tyto pohyby velice šetrné ke kloubům. Skoky na trampolíně napomáhají udržovat kostní hmotu pevnou, tím dochází k dopravení důležitých minerálů do kostí, což působí jako prevence proti osteoporóze.
  5. Správné držení těla – Díky nestabilní odrazové ploše se člověk po celou dobu cvičení snaží vědomě udržovat rovnováhu. To postupem času vede k tomu, že člověk chodí vzpřímeně a nehrbí se.

Hubnutí nebo posilování

Pro ty, kteří si při jumpingu dávají do těla až nadoraz, je toto cvičení spíše vhodným doplňkem k aerobním aktivitám, jako je chůze, běh, jízda na kole nebo na bruslích a další. Vzhledem k tomu, že se při jumpingu zapojuje do práce velká část svalů v těle (a to i ty, o kterých mnozí dosud nevěděli, že je mají), je toto cvičení vhodné jako podpora hubnutí na celém těle, nejen na konkrétních partiích.

Myslíte si jako já, že cvičení na trampolíně je skvělá sportovní aktivita? A víte co je na tom podle mého nejlepší? Nepotřebujete drahou mini trampolínu, nebo si platit hodiny ve fitness. Pokud znáte nějaké základní cviky, můžete ke svému tréninku využít klidně trampolínu, kterou máte doma na zahradě pro děti (jenom pozor na nosnost 😉 ).

Do příštího týdne se Vám pokusím připravit pár základních cviků, které můžete vyzkoušet i vy.

Za trampolinyzahradni.cz Terka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0