Cviky na trampolíně

Minulý týden slíbila, že se pokusím sepsat nějaké základní cviky, které se na trampolíně dají cvičit, tak Vám je přidávám. Pamatujte, že je to pouze inspirace. Pokud jste úplní začátečníci, nebylo by od věci pro začátek navštívit nějakou tu hodinu s trenérem, který Vám názorně ukáže principy pohybu na trampolíně a jednotlivé cviky Vám vysvětlí tak, abyste je dělali opravdu dobře.

Výskoky

Postavíme se, do tzv. základního postoje – chodidla mírně od sebe, asi 15 cm, ruce volně, podél těla.

Na začátek ruce přikrčíme k tělu (jako u sprintu), mírně pokrčíme kolena a odrazíme se od plochy. Nemusíme vysoko, stačí 20 cm nad podložkou.

Ač se tento cvik zdá jednoduchý, je velice efektivní. Díky zapojení více svalů najednou (hýžďové, stehenní, lýtkové) spaluje mnoho kalorií.

Běh na místě

Tento cvik, začneme ze stejného postoje, jako byl u výskoků. Nohy máme mírně od sebe a ruce připažené k hrudi. Zvedneme levou nohu kolenem k úrovni boků a pravou ruku rovněž na vystřeme před tělo. Rychlím střídáním rukou a noh napodobíme pohyb běhu na místě.

Jedná se o skvělý kardio cvik, který díky zvýšené tepové kondici trénuje naše srdce a zvyšuje kondičku.

Skákací panák

Ani u tohoto cviku si neodpočineme. Opět se postavíme do základního postoje (nohy od sebe na 15 cm, ruce volně, podél těla) a připravíme se na cvičení. Při výskoku nohy roztáhneme na úroveň ramen a ruce vzpažíme nad hlavu. U doskoku se vrátíme do základní polohy.

 Dřepy

Trošičku „zvolníme“ u posilovacího cviku. Cvik začínáme ze základního postoje, který již známe z předchozích cviků. Při výskoku nohy roztáhneme na úroveň ramen a při doskoku uděláme široký dřep (ideálně by stehna měla jít rovnoběžně s odrazovou plochou. S lýtky by měly tvořit pravý úhel (kolena nevystrkovat před špičky). Následně se mírně odrazíme, abychom se mohly vrátit do základního postoje, ze kterého budeme cvik opakovat.

Prkno

V základním postoji vzpažíme ruce nad hlavu a zpevníme celé tělo. Tělo držíme zpevněné jak při výskoku, tak doskoku. (Představte si, že se vaše tělo proměnilo v dřevěnou desku, která se nesmí pohnout ani vychýlit z osy).

Klubko

Cvik jdeme opět ze základní polohy. Tentokrát při výskoku zvedneme kolena k břichu a rukama  obejmeme nohy (uděláme ze sebe takové klubíčko). Při doskoku se vrátíme do základní pozice.

Pike

Tento cvik provedeme následovně. Ze základního postoje, při výskoku, natáhneme nohy před sebe. Trup ohneme a vzpaženými rukami se snažíme dotknout prstů u nohou. Při doskoku se vrátíme opět do základní polohy.

Provaz

Posledním cvikem v sérii je tvz. Provaz. Také v tomto cviku napřed zaujmeme základní postoj. Při výskoku nohy roztáhneme co nejvíce do šířky (v ideálním stavu dosáhneme rovnoběžné polohy s odrazovou plochou) a současně upažíme ruce a dlaněmi se snažíme dotknout prstů na nohou.

Při doskoku se vrátíme do základní polohy.

 

Frekvence cviků závisí na vaší kondičce a zdatnosti. Já jakožto věčný začátečník plivu plíce po 20 sek. frekvenci.

Jak jsem psala již v úvodu, jedná se pouze o základní cviky, pokud Vás napadají další, nebo mátě nějaké oblíbené, neváhejte a podělte se s námi do komentářů. Ostatním pomůžete oživit jejich trénink a mě tím uděláte ohromnou radost.

Za trampolinyzahradni.cz Terka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0