Jak si vybrat tu nejlepší trampolínu? – 1. díl

Od roku 2000, kdy se skoky na trampolíně staly oficiálním olympijským sportem, se obliba této aktivity stále zvětšuje. Dnes jí má na zahradě téměř každý. Je oblíbená nejenom jako zábavná aktivita pro děti (i pro dospělé), ale také se čím dál více rozšiřuje skákání na trampolíně jakožto disciplína formování postavy a shazování nějakého toho nadbytečného kila.

Dnes na trhu naleznete nespočet variant různých druhů trampolín. Ale víte která je ta nejlepší právě pro vás? To závisí na několika základních faktorech, které se vám v následujících několika článcích budu snažit objasnit.

Proč jsou vlastně trampolíny takovým hitem?

Odpověď na tuto otázku jsem nastínila již v úvodu článku. Děti často rády napodobují sportovce, které mají za svůj vzor. A jinak tomu nebylo ani poté, co byly skoky na trampolínách zařazeny na letní olympijské hry.

Boom v trampolínách využili také posilovny a fitness trenéři, kteří do své nabídky kurzů zařadili také skákání na trampolínách jako skvělou, zábavnou a hlavně novou volbou pro vytvarování postavy.

Postupem času se trampolíny staly žádaným produktem a tím se rozšířila jejich nabídka v obchodech. Dnes je běžné, že na zahradě mají lidé krom bazénu také trampolínu.

Jaká jsou základní kritéria pro výběr trampolíny?

Před koupí trampolíny je nejdůležitější určit si to, komu bude trampolína primárně sloužit a také kde budete mít trampolínu vystavenou.

Od těchto otázek se odvíjí nejenom velikost, pevnost plátna, ale také bezpečnostní prvky, kterými bude trampolína vybavena. Pokud budou trampolínu používat převážně děti, měl by být průměr plátna do 3 m – plátna na takových trampolínách jsou totiž měkčí a tím vhodnější pro stále se vyvíjející dětské tělíčko. Na trampolíně pro děti by určitě také neměla chybět bezpečnostní síť. Pokud jí ovšem budou používat pouze dospělí, není nutností, pouze doporučením.

Důležitým rozhodnutím bude také to, zda chcete mít trampolínu umístěnou uvnitř, nebo na zahradě. Venkovní trampolíny jsou zpravidla větší a robustnější. Je to celkem předvídatelné pravidlo, protože tyto trampolíny musí odolat krom klasického užívání, také rozmary počasí – déšť, vítr, sníh ani mráz, by jim neměl způsobit žádné závažné porušení.

To je pro dnešek vše, v příštím díle se zaměříme na to, jak poznat bezpečnou a kvalitní trampolínu, tak nám určitě zachovejte přízeň.

Za trampolinyzahradni Terka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0