Jak si vybrat tu nejlepší trampolínu? – 2. díl

V minulém „díle“ jsme řešili, proč jsou vlastně trampolíny v dnešní době tak populární a jaké jsou základní kritéria pro jejich výběr.

Ale jak v tom množství různých výrobců a vlastně i druhů vyznat? Jak si být jistý, že trampolína, kterou jste zvolili, bude pro vaše děti opravdu tou nejlepší?

Cena x kvalita                           

Jako u všeho, ani u trampolín neznamená, že vyšší cena znamená kvalitnější výrobek.

Samozřejmě, cena se odvíjí od použitého materiálu a příslušenství, které k danému produktu náleží. Proto je nesmírně důležité věnovat čas a důkladně se seznámit z čeho je námi vybraná trampolína vyrobena a jaké příslušenství k ní náleží.

Příliš levné trampolíny mohou být z části vyrobeny z méně kvalitních materiálů, které nevydrží časté používání a rychleji se opotřebí. Na druhou stranu, u nejdražších trampolín se Vám může stát, že zaplatíte spíše za značku, než samotný výrobek.

O bezpečnosti trampolín rozhoduje v první řadě materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Nosná konstrukce kvalitních trampolín je vyrobena z kvalitní a vysoce odolné oceli, která odolá korozi a také je pevná, tudíž se tak jednoduše nepoškodí v důsledku používání.

U odrazové plochy byste si měli ověřit, zda materiál, ze kterého je vyrobená, má hladký, ale neklouzavý povrch, je vyroben z pevných materiálů (PP mesh, PVC), které zaručují pevnost plochy, zvyšují její životnost a lépe odolávají venkovním podmínkám.

U výběru kvalitní trampolíny nesmíme opomíjet ani materiál ochranné sítě, která by měla být vyrobena z pevného a odolného materiálu, s trampolínou by měla být pevně spojená a neměli bychom opomíjet ani vstupní otvor – pro zvýšení bezpečnosti trampolíny by měl být otvor uzavíratelný.

Další aspekty výběru trampolíny

Při výběru trampolíny, byste také měli věnovat pozornost na pružiny, nohy a schůdky trampolíny. Čím kvalitnější komponenty pořídíte na začátku, tím déle Vám bude daná trampolína sloužit a dělat radost.

Jedná se o menší (často samostatné) komponenty, které jsou používáním trampolíny zatěžovány a proto by měly být vyrobeny z kvalitních, nejlépe nekorozivních materiálů, aby se jejich životnost co nejvíce prodloužila.

Před samotnou koupí trampolíny není od věci zjistit si, zda je možné náhradní díly na Vámi vybranou trampolínu doobjednat.

Z dnešního dílu je to vše. Koupí trampolíny to ovšem nekončí.  Příště se podíváme, jak by se o trampolínu mělo pečovat, aby Vám vydržela co možná nejdéle.

Za trampolinyzahradni.cz Terka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0