Zlatá pravidla péče o trampolínu

Základem péče o každou trampolínu je její správné smontování – nestyďte se použít návod, od toho přece je. Pokud Vám zůstane „nepotřebná“ matička, šroubek nebo tyčka, která v návodu není označena jakožto náhradní díl sady, není to zcela v pořádku…

Trampolínu byste měli umístit na co možná nejrovnější povrch. Chráníte tím nejenom samotnou trampolínu, ale také své bezpečí při jejím používání. Trampolína by také neměla být umístěna na přímém slunci. Svědčí jí spíše stín či alespoň polostín.

Na podzim, při ukončení zahradní sezony, je dobré trampolínu očistit, osušit a uschovat na suchém místě, kde nebude vystavena vlhku a mrazu. Pokud nemáte takové místo k dispozici, většinou postačí uschovat skákací plochu a kryt pružin, které by nepříznivé vlivy počasí přece jenom nemusely snášet nejlépe a mohlo by dojít jejich poškození.

Před začátkem sezony je žádoucí zkontrolovat veškeré součásti trampolíny od pružin až po konstrukci, zda během používání, nebo zazimování nedošlo k nějakému poškození, abyste v opačném případě mohli doobjednat náhradní díly – pokud jste to nezvládli již na podzim, aby Vám na jaře už nic nebránilo v jejím zprovoznění. Před samotnou montáží, byste také měli promazat ocelové spoje vazelínou.

A to je asi vše – jak sami vidíte, péče o Vaši trampolínu není vůbec složitá a zabere Vám minimum času.

Za trampolinyzahradni.cz Terka

 

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0