Fitness jumping – cvičení na trampolíně

Jumping, co je to?

Nebaví vás běhání, zumba, spinning nebo si nejste schopni zapamatovat sestavy při hodinách aerobiku? Pak je právě pro vás jumping.

Jedná se o skákání na trampolínách, při kterém se střídá mnoho cviků a rychlostí. Pokud tedy hledáte to správné cardio, vyzkoušejte právě jumping. Celé cvičení je doprovázeno rytmickou hudbou, takže nějaká nuda nepřichází v úvahu.

Jumping – účinky

Jaký vliv na moje tělo tedy jumping bude mít? Díky střídání aerobní a anaerobní aktivity se jumping stává účinným prostředkem hubnutí. Již po pár lekcích se vám zlepší kondice a přestanete funět do schodů, za pár dalších pak můžete vybírat nový šatník.

Díky trampolínám také poznáte nové lidi, skákání vás vrátí do dětských let, vybijete přebytečnou energii, nervy z práce, vyčistíte hlavu a dost možná najdete nové remixy do svého playlistu.

Cviky na trampolíně

Mohlo by se zdát, že nějaké skákání je děsná nuda. Opak je ale pravdou. Při jumpingu se střídá tolik cviků, že nudit se jednoduše nestihnete. Nejde však o skákání do výšky. Právě naopak. Tělo byste měli držet v jedné rovině a pracují převážně nohy.

Skáče se tedy snožmo, s roztaženýma nohama, na jedné noze, předkopávání, zakopávání, střídání nohou.  Do toho všeho pár otoček, přískoků, s držením madla, bez držení madla… zkrátka a dobře, je toho hodně.

Cvičení na trampolínách je pak velmi vhodné pro podílení svalů pánevního dna (a to se netýká jen žen!). Díky držení těla při skoku posilujete spodní část tzv. CORE- stabilizačního systému. Neposílený CORE bývá častou příčinou bolestí zad, problémů s inkontinencí a také může za špatné držení těla.

Oblečení a boty na jumping

Co se oblečení týče, neporadíme vám asi nic nového. Klasicky ke cvičení patří legíny nebo kraťasy (i když pokud máte větší stehna, to tření není úplně pohodlný, proto jsme pro legíny), nahoru pak tílko.

Hlavní je se cítit pohodlně. Nikdo nemá rád malé škrtící oblečení nebo trika, které se při každém pohybu vyhrnou až ke krku. S sebou si taky určitě vezměte potítko nebo ručník, protože se proměníte v malou fontánu.

Hlavní potřebou na jumping jsou protiskluzové ponožky!

Hubnutí na trampolíně

A konečně se dostáváme k bodu, na který možná netrpělivě čekáte. Když budu chodit na jumping, zhubnu?

Pokud se po cestě domů z jumpingu nestavíte pro kyblík v KFC, zhubnete. Vlastně pokud budete dělat jakoukoli aktivitu a nebudete se přecpávat – zhubnete.

Jumping je však skvělá cesta za vysněnou postavou, a to hlavně díky střídání intenzity. Na každé lekci cvičíte silově a zároveň kondičně. Důležité je taky odbourání stresu, ke kterému na lekcích dochází.

 

Za Trampolinyzahradni.cz Lenka

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0