Rady k nákupu nové zahradní trampolíny – 2. část

Máme pro vás dalších 6 rak k nákupu nové zahradní trampolíny, které jsme vám minule slíbili. Tak se do toho bez zdržovaná vrhneme. Co říkáte?

Pružiny a jejich ochrana

Naše doporučení zní – pro nejpohodlnější skákání na trampolíně o rozměru 4,3m je vyzkoušeno zavěšení plachty na 88 nebo lépe 96 pružin. Jako všude je rozhodující jejich kvalita. Musí se jednat obloučkové, 18 cm dlouhé pružiny s výbornou povrchovou úpravou, které však drží i kvalitně provedená poutka. Velice důležitý je i způsob přišití pružinových pout k vlastní plachtě ( chtějte speciální silonovou nit s UV ochranou a 8 řad stehů po obvodě kruhu ).

K ochraně pružin slouží měkký, většinou modrý lem, který zabrání vpáčení dětské nožky do mezer mezi pružinami. Pozor, dopředu upozorněte děti, že běhání, skákání a posedávání po ochranném polštáři je naprosto nepřípustné. Reklamace se na případné trhliny nevztahuje a výměna nás přijde minimálně na několik set korun.

Schůdky

Naše doporučení zní – pro větší bezpečnost malých dětí určitě zakoupit s trampolínou. Pokud se rozhodneme pro nákup dodatečně, hrozí riziko, že nebudou na Váš typ pasovat a ještě zaplatíme znovu poštovné.

Kontrolovat bychom zde měli především rozložení příček žebříčku. Většinou jich bývá 2 – 4 a nás by měl zajímat poslední stupínek pod rámem s doskokovou plochou. Pokud je totiž u něj umístěn příliš těsně a děcko nemůže pohodlně nohou na příčce manipulovat, hrozí zaklínění nožky a případný pád na zem.

Nosnost

Naše doporučení zní – nepřetěžujte trampolínu větší zátěží, než udává výrobce. Např. kvalitní MEGA trampolína TOP exclusive jistě unese i větší váhu než výrobcem udávaných 150kg, nicméně musíme vždy počítat s tím, že taková větší a dlouhodobější zátěž s sebou nese i snazší opotřebování pružin, které tak musíme vyměnit dříve.

Ukládání

Naše doporučení zní – ukotvěte trampolínu speciálními kotvami k zemi. Vyhnete se tak zničení výrobku při větším větru, který dokáže trampolínu převrátit a konstrukci rozlámat. Před hlášenou vichřicí doporučujeme ještě připevnit popruhem pevně konstrukci např. ke stromu tak, aby nemohlo dojít poryvem větru k jejímu poškození.

Před zimním obdobím  není úplně nutné trampolínu demontovat a celou ukládat. To ovšem platí spíše v oblastech s minimem sněhu. Zde stačí uschovat ochrannou síť a kryt pružin a přes doskokovou plochu navléknout speciální plachtu s odtokem vody v jejím středu. Pružiny a tyče natřeme lehce silikonem, čímž podpoříme jejich delší životnost.

Návod k sestavení

Naše doporučení zní –při koupi vždy požadujte návod k sestavení v Českém jazyce. Je to opravdu velmi důležité a to právě především z hlediska bezpečnosti. Nesprávně sestavený výrobek Vám neposkytne kvalitní zážitek a zároveň hrozí riziko poškození zraví skákajících. Návod si dopředu podrobně pročtěte, budete si pak lépe umět sestavování představit.

Průměrná doba montáže ve dvou osobách je cca. 2 hodiny.

Skvělé zážitky

Na našich zahradách se můžeme poslední dobou setkat s masivním rozmachem pořizování trampolín. I to může být pro nás důkaz toho, že nejen děti mají tento poměrně nový, za to však zdravý druh sportu ve veliké oblibě. Proto se před pořizováním této poměrně nákladné hračky zamysleme nad tím, zda chceme ratolestem poskytnout bezpečnou zábavu, pro trávení jejich volného času a vyhnout se dodatečným platbám a vyřizování reklamací, proto zvolíme kvalitní zboží ( jakým je MEGA trampolína TOP exclusive ) nebo pořídíme výrobek od překupníka, který nedodává náhradní díly a možná v nás nechá lehký pocit nejistoty z ne úplně kvalitního zboží.

Za Trampolinyzahradni.cz Lenka

 

Zdroj obrázku: https://www.freepik.com/free-photos-vectors/people

Jestli se vám líbí náš blog tak se Vám asi budou zamlouvat i naše sociální sítě
0